banner
 

Natalja lugu

 

1974. aastal sündinud Natalja (nimi muudetud) on diabeetik, kellel on juba pikki aastaid olnud säärel segatüüpi haavand, mis pole konservatiivse raviga paranenud. Nataljal on ka rauapuudusaneemia, mille raviks ta võtab rauapreparaati. Samuti süstib ta insuliini.

  Natalja 24.03
Kui Natalja haavandi ägenemise tõttu viimaks kirurgi poole pöördus, nägi jalahaavand välja päris hirmus (foto 24.03). Haavand kipitas ja valutas, ümbritsev nahk punetas, haavand oli üleni kaetud kollase katuga.Talle määrati raviks muuhulgas Prontosan® haavapuhastuslahusega mähised ja sidumine ioonilist hõbedat sisaldava polüuretaanvahtsidemega Askina® Calgitrol® Ag. Järgmise kahe nädalaga vähenes punetus ja kollase katu hulk haaval oluliselt, kipitustunne kadus.

  Natalja 22.05
Prontosan® haavaloputuslahuse mähistega ravi jätkates saadi kaks kuud pärast arsti poole pöördumist tulemus, kus haavand oli peaaegu paranenud (foto 22.05).

Natalja oli tulemuse üle väga rõõmus.


Kogu selle aja vältel toimus sidemevahetus iga kahe päeva tagant, mille käigus hoiti haavandil sooja (kehatemperatuuril) Prontosan® haavapuhastuslahusega immutatud mähist 10-15 minutit ja kaeti seejärel hõbedat sisaldava sidemega.